Programm
Konverentsi modereerivad Anna Pihl ja Johannes Tralla.
Konverents on eesti keeles sünkroontõlkega inglise keelde.
Programm ja esinejate nimekiri on täiendamise
Päevakava | 9. märts
Ivo Fridolin on Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tervisetehnoloogiate instituudi professor, Eesti IT Tippkeskuse EXCITE koordinaator ja CTO hargettevõttes Optofluid Technologies OÜ. Tal on doktorikraad alates 2003. aastast Linköpingi ülikoolist Rootsist. Tema peamised uurimisvaldkonnad on biovedelike optikale keskenduvad andurid krooniliste haiguste ravi jälgimiseks ja varajaseks diagnostikaks. Prof. Fridolin on avaldanud üle 100 teaduspublikatsiooni ja kokkuvõtte, olnud kutsutud esineja rahvusvahelistel üritustel ning mitmete patentide ja patenditaotluste autor.
Linnar Viik on Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituudi digiklastri EIT Digital nõukogu esimees, Ta on nõustanud valitsusi digiinnovatsiooni valdkonnas aastast 1995 ning on samast ajast ka aktiivselt tegev ettevõtja ning investorina. Linnari ettekanne puudutab EL püüdlust digiraalsele suveräänsusele ning selle mõjudele Eesti digiarengus.
Juri Belikov on TalTechi juhtimissüsteemide modeleerimise tenuuriprofessor ja Mittelineaarsete süsteemide töörühma juht. Tema teadustöö keskendub energeetika valdkonna erinevate juhtimisprobleemide uurimisele.
Meelis Kull on masinõppe kaasprofessor Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis. Ta juhib masinõppe teadusrühma, mis arendab tehisintellekti võimet teada oma teadmiste piire ja väljendada vajadusel ebakindlust, muutes seeläbi tehisintellekti usaldusväärseks partneriks. Ta on ka hinnatud õppejõud masinõppe ja andmeteaduse alal ning tema kursusi on läbinud üle tuhande tudengi.
Liina Kamm on vanemteadur ettevõttes Cybernetica AS. Ta on üle kümne aasta uurinud võimalusi, kuidas andmeid analüüsida nii, et inimeste privaatsus oleks kaitstud. Ta oli üks esimestest, kes näitas, et turvalist ühisarvutust on võimalik kasutada ülegenoomsetes assotsiatsiooniuuringutes privaatsuse tagamiseks, ning uurib, kuidas turvalist ühisarvutust muuta kiiremaks, võimekamaks ja kasutajasõbralikumaks.