menu

Kuidas korraldada isikliku ürituse edu?

Isiklikud üritused on suurepärane võimalus oma publikuga suhtlemiseks ja suhete loomiseks. Olenemata sellest, kas korraldate konverentsi, seminari või võrgustikuüritust, on palju asju, mida eduka ürituse planeerimisel ja korraldamisel arvesse võtta.

Selles artiklis vaatleme mõningaid näiteid personaalsete ürituste kohta, anname näpunäiteid ja nippe nende planeerimiseks ja korraldamiseks ning jagame parimaid tavasid, kuidas oma üritusest kõige rohkem kasu saada. Me tutvustame teile kõike, mida peate teadma, et korraldada edukas näost-näkku üritus, alates näost-näkku ürituste tüüpidest kuni õige varustuse valimiseni teie ürituse jaoks.

Isiklikud üritused

Paljud inimesed eelistavad osaleda messidel, konverentsidel, seminaridel või töötubades isiklikult. Sellise kalduvusega üritustel osalejate jaoks tähendab see tavaliselt silmast-silma suhtlemist, kontaktide loomist "vanaviisi" ning uude linna või riiki reisimist ja selle tundmaõppimist.

Ja me ei saa neid süüdistada. Kuigi tänapäeval võivad isiklikud üritused olla teistsugused, on need ikkagi isiklikud üritused. Nad pakuvad palju eeliseid ja kogemusi, mis nende täielikult virtuaalsetel või hübriidsetel vastetel puuduvad. Näiteks võimaldavad näost-näkku üritused:

Ärge mõistke meid valesti - hübriid- ja virtuaalsed üritused on endiselt populaarsed ja tõhusad, kuid otseüritusi on endiselt vaja. Me armastame kõiki ürituste formaate ainulaadsetel, kuid võrdselt olulistel põhjustel.

Vaatame mõned näited näost näkku ürituste kohta, et inspireerida oma järgmist koosolekut.

Näiteid isikliku ürituse kohta

Viimastel aastatel on ürituste maailm teinud läbi muutusi. Kuid ürituse formaadid, mida olete tundma ja armastama õppinud, on jäänud suures osas samaks. Siin on mõned näited püsivalt populaarsetest silmast-silma üritustest (ja võib-olla ka neist, mida praegu üritate planeerida!):

Messid

Messi, mess, messi on kõik sama tüüpi ürituse sünonüümid.

Lühidalt öeldes toimub mess enamasti suures messihallis, kus on üles seatud ettevõtted ja nende stendid. Konkreetse tööstusharu suuremad tegijad esitlevad oma laudadel uusi tooteid või teavet uute teenuste kohta, et teised tööstusharu juhid või uued tulijad saaksid nendega tutvuda.

Näitustel on külastajatel võimalus "uurida" konkurente ja uurida turusuundumusi - seda ülesannet on lihtsam isiklikult lahendada. Selliste ürituste ulatus ja see, et külastaja saab palju sensoorset teavet, on ilmselt ka oluline põhjus, miks paljud otsustavad messidel isiklikult osaleda.

Konverentsid

Sarnaselt messidele korraldatakse ärikonverentse tavaliselt mingi konkreetse tööstusharu või ühise huvi ümber. Kuid selle asemel, et keskenduda üksnes teabe jagamisele, toote tutvustamisele või demodemonstratsioonidele, pakuvad konverentsid siiski kaasavamat kogemust. Need sisaldavad sageli peaesinejaid, tootedemonstratsioone ja muid üritusi.

Seda tüüpi ürituste mitmekesise iseloomu ja osalejate osalemisvõimaluste arvu tõttu on konverentse sageli lihtsam korraldada isiklikult. Sama mõõga teises otsas sobivad konverentsid erinevate kogemuste mitmekesisuse tõttu hästi hübriidürituste formaadiks.

Seminarid

Seminarid on oma olemuselt konverentsid või muud kohtumised aruteluks või õppimiseks. Kõige sagedamini toimuvad silmast-silma äriseminarid suurtes konverentsiruumides, konverentsikeskustes või hotellides. Osalejad kogunevad, et osaleda rühmakoolitustel või aruteludel eelnevalt kindlaksmääratud teemal. Arutelu või istungit juhib tavaliselt üks või mitu kõnelejat, kes juhivad vestlust ja hõlbustavad dialoogi.

Isiklikud seminarid on väga väärtuslikud neile, kes eelistavad otseõpet. Mõned inimesed lihtsalt õpivad sel viisil paremini ja silmast-silma seminaril on neil lihtsam küsimusi esitada ja vastuseid saada.

Seminarid

Jätkates konkreetse tööstusharu või niši ümber keskendumise teemat, on töötoad üks kõige praktilisemaid B2B-ürituste turundusformaate selles nimekirjas, mis muudab need ideaalseks näost-näkku ürituseks. Näiteks kui te omate ja haldate viinamarjaistandust, võite osaleda veiniseminaril, mis hõlmab degusteerimist ja kogemuste jagamist.

Osalejate kaasatuse ja rahulolu tunne, mida nad saavad näost näkku seminarist, kaalub sageli üles virtuaalse seminari kogemuse. Siiski saab virtuaalseid ja hübriidformaadis töötubasid korraldada väga edukalt.

Võrgustiku loomine

Loomulikult on võrgustike loomine üks pea kõigi eespool nimetatud tüüpi näost-näkku ürituste peamisi eesmärke, kuid võrgustike loomine on suunatud just selliste kontaktide hõlbustamiseks.

LinkedIn on suurepärane platvorm uute inimeste leidmiseks ja nendega suhtlemiseks. Kuid kui inimesed tulevad näost-näkku-võrgustikku, siis ootavad nad näost-näkku, üks-ühele suhtlemist. Sageli leiavad organisatsioonid ja muud sedalaadi üritustel osalejad ruumis ringi liikudes potentsiaalseid töötajaid, tulevasi äripartnereid ja muudki.

Ideed ja parimad tavad personaalsete ürituste jaoks

Kuna silmast-silma ürituste sagedus kasvab jätkuvalt, mõtlevad ürituste korraldajad ja planeerijad, kuidas muuta need huvitavaks, kaasahaaravaks, väärtuslikuks ja kättesaadavaks nii organisatsioonidele kui ka osalejatele.

Kuigi ürituste spetsialistid on alati peal, on siin mõned ideed, mis aitavad teil saavutada oma eesmärke isiklike ürituste puhul.

Ilma pikema jututa on siin mõned ajatud ideed ja parimad tavad isiklike ürituste jaoks, mida saate kasutada:

Tehnoloogiakompetentsus

Kuigi see ei ole nõue, kaaluge kindlalt virtuaalsete elementide lisamist oma järgmisele isikliku ürituse korraldamisele.

Isiklikel üritustel on muidugi ikkagi vaja tehnoloogilist virna. Kuid see vajadus suureneb, kui hakkame rakendama ja segama erinevaid formaate, näiteks virtuaalseid ürituste komponente. Seega veenduge, et teie tehnoloogiapakett vastab nii teie kui ka teie külastajate vajadustele.

Mängustamine

Jah, ürituste külastajad külastavad neid, et saada teadmisi ja koguda olulist äriteavet. Ja kuigi enamik inimesi külastab üritusi ainult sel eesmärgil, ei tähenda see, et need peavad olema igavad. Siinkohal tuleb mänguõpetus.

Teie ürituse teatud aspektide mänguline muutmine aitab osalejaid kaasata ja kaasata, mille tulemuseks on üldiselt meeldejäävam live-üritus. Kas vajate ideid? Proovige ühte neist järgmisel näost näkku üritusel:

Kõiki neid mängulisuse ideid saab kohandada vastavalt teie konkreetsele üritusele ja teemale.

Kättesaadavus

Võib-olla on üks kõige tasuvamaid elemente, mis on seotud üleminekuga ainult inimestest koosnevalt ürituselt täielikult virtuaalsele üritusele ja seejärel pooleldi tagasi, suurenenud ligipääsetavus.

Kõigil ei ole võimalik, et neil on hea tervis, võimalus reisida või isegi soov sõita teise linna, et osaleda konverentsil, näitusel või seminaril. Lisaks vajadusele, et isikliku toimumiskoha füüsiline ligipääsetavus oleks tagatud näiteks kaldteede, liftide ja ligipääsetavate tualettide olemasolu kaudu, on oluline arvestada ka osalejate ligipääsetavuse vajadusi. Kui keegi ei saa isiklikult üritusel osaleda, kuid soovib sellest osa võtta, peaks tal olema võimalik seda teha. Aga kuidas?

Kombineerides isiklikke ja virtuaalseid üritusi. See ongi hübriidüritus!

Ohutusprotokollid ja sotsiaalne distantseerumine

Vaatamata sellele, et üritused on hakanud tagasi pöörduma näost näkku toimuvate ürituste juurde, järgivad paljud üritustel osalejad ohutusprotokolle, näiteks sotsiaalset distantsi hoidmist ja muid WHO suuniseid. Need protokollid on loodud põhjusega ja neid tuleks järgmise isikliku ürituse planeerimisel arvesse võtta, et tagada kõigi turvalisus.

Isikliku ja virtuaalse ürituse kogemuste ühendamine

Kui kunagi olid isiklikud üritused ainus võimalus, siis nüüd ei ole see enam nii. Nagu selgub, eelistavad paljud inimesed virtuaalseid või hübriidseid üritusi - mõnedel isiklikel põhjustel, teistel ligipääsetavuse tõttu ja enamasti on see lihtsalt nende eelistus.

Seda silmas pidades on üha olulisem kombineerida isiklikke ja virtuaalseid üritusi ning hübriidformaati sobivaid üritusi. See võib toimuda mitmel viisil, kuid kõige sagedamini põhineb see isiklikul üritusel, mis pakub selliseid asju nagu:

Kuid milline on parim viis, kuidas kõiki neid asju omandada ja pakkuda? Noh, teil on vaja lihtsalt õigeid vahendeid ja võimsat ürituste haldamise platvormi, millega koostööd teha.

Kasutage õigeid vahendeid

Selleks, et kõiki ülaltoodud ideid ja parimaid tavasid saaks tõhusalt rakendada, peate kasutama õigeid vahendeid. Ürituste haldamise tarkvaralahenduste leidmine ja kogumine iseseisvalt on tüütu ja ausalt öeldes ebavajalik ülesanne.

Siin on mõned asjad, mida vajate oma eelseisva näost näkku ürituse jaoks:

Kõik, mida vajate eduka isikliku ürituse korraldamiseks, peaks olema saadaval teie ürituse korraldamise platvormi partneri kaudu - alates seadmete rentimisest kuni tarkvaralahendusteni ja muuni.

Isikliku ürituse haldusplatvormi kasutamine

Isiklikud üritused, kuigi need olid pikalt pausil, on tagasi ja jäävad, nad näevad lihtsalt veidi teisiti välja kui varem. Seepärast vajate ürituse haldamise platvormi, mis tõeliselt tõstab teie järgmise isikliku ürituse esile, võimaldades samas ka virtuaalset publikut ja hübriidelemente.

Kohandatavate tööriistade ja mitmesuguste pakutavate teenustega OnlineExpol on kõik, mida vajate isikliku ürituse korraldamiseks ja selle edukaks muutmiseks. Piletite müük, registreerimine, kontaktide vahendamine - me saame teha kõike, mida vajate.

Kas olete valmis korraldama isiklikku üritust? Taotlege meie ürituse korraldamise platvormi demoversiooni juba täna.

Samuti soovitame lugeda:

9 pilkupüüdvat ideed müüja laua väljapanekuks

Lisateavet OnlineExpo ürituste platvormi võimaluste kohta