Menüü
 
Teavitused

1921. aastal asutatud BSU ühendab endas klassikalise ülikooli traditsioone ja kaasaegseid suundumusi õppeprotsessis. Ülikool pakub: Valgevene ja välisriikide kodanike ülikoolieelset koolitust; keskharidusega spetsialistide koolitust; kõrgharidusega spetsialistide koolitust 74 erialal, 76 eriala, 278 eriala (paljud neist on ainulaadsed) 177 õppetoolis. BSU on täielik haridustsükkel: 1. etapp, magistriõpe, kraadiõpe, doktoriõpe, erialane areng ja ümberõpe.

Külastusi
12 912
пр. Независимости, 4, 220030, г. Минск, Республика Беларусь

BGU KOHTA

BSU-l on Valgevene teadusorganisatsioonide süsteemis eriline koht. See hõlmab uurimisinstituute, riiklikke uurimiskeskusi, kõrgtehnoloogiliste teadus- ja tootmisettevõtete võrgustikku, mis toodab ja müüb ülikooli teaduslikke ja tehnilisi tooteid.

Üks peamisi BSU teadusliku uurimistöö valdkondi on lennundustehnoloogiad. 2018. aastal saadetakse Maa orbiidile ülikooli nanosatelliit, mille on välja töötanud BSU üliõpilased ja töötajad. ISS-i Vene segmendi teenindusmoodulis töötab ülikooli poolt välja töötatud videospektrisüsteem.

BSUs on eriline koht teaduslikul ja uuenduslikul tegevusel keemias ja keemiatehnoloogias. Fosfaatse sideaine kasutamine võimaldab toota uusi kuumakindlaid materjale, mille töötemperatuur on kuni 1700ºC. Välja töötatud tehnoloogiaid erinevate pinnakatete saamiseks ja pealekandmiseks metallpindadele kasutatakse laialdaselt vabariigi tööstusettevõtetes.

Ülikooli teadlased osalevad aktiivselt meditsiinitehnoloogia uurimisel ja arendamisel. Onkoloogiliste haiguste raviks mõeldud ravimite loomine, millel puuduvad maailmas analoogid, on väga oluline.

Valgevene Riiklik Ülikool on loonud unikaalseid veterinaarravimeid loomahaiguste raviks ja ennetamiseks, biopestitsiide, seadmeid ja tehnoloogiat seemnete külvieelseks töötlemiseks mikrolaine tehnoloogia ja uue põlvkonna desinfitseerimisvahendite abil.

BSU teaduslike arengute hulgas on oluline koht raadioelektroonika arendamisel (riist- ja tarkvarasüsteemid, mõõteriistad ja seadmed), samuti energiatõhusate tehnoloogiate uurimine ja loomine.

PublicTV võimalused (video+tekst sisuploki moodul)

Kaasaegne BSU on esindatud 4 uurimisinstituudiga, 2 riikliku teaduskeskusega, 3 teadusüksusettevõttega ja 1 tehnopargiga, mis tegelevad teaduslike ja tehniliste toodete arendamise, tootmise ja müügiga.

BSUs on eriline koht teaduslikul ja uuenduslikul tegevusel põllumajanduses, raadioelektroonika, tuumafüüsika, keemiline, bioloogiline, meditsiiniline ja kosmosetehnoloogia.

Ülimalt väike orbiidil tiirlev kosmoselaev

Esimene haridussüsteemi ülikooli nanosatelliit BSUSat-1 saadeti 2018. aastal Maa orbiidile. Satelliit on endiselt Maa orbiidil. Rahvusvahelise raadioamatööride kogukonna osalusel on pardal juba üle 150 000 telemeetria andmepaketi, mis sisaldavad kosmosefüüsika katsete tulemusi. Täielik kosmoselaeva kokkupanek, vigade kõrvaldamine, katsetamine, käivitamine ja käitamine on lõpule viidud.

Raadiofüüsika ja arvutitehnika osakonna spetsialistid on välja töötanud teise BSUSat-2 nanosatelliidi ning teevad nüüd lennueelset katsetamist ja valmistavad seda ette stardiks. BSUSat-2 nanosatelliidi konstruktsioon hõlmab väikese kosmosesõiduki pardal asuvate allsüsteemide uuenduslikku moodulit. Välja on töötatud, toodetud ja kontrollitud teenindavate allsüsteemide ja kasuliku koormuse moodulite originaalelektroonika, tarkvara ja algoritmid. Käivitamine on kavandatud 2021. aasta lõpuks.

Alma Meter-2 multifunktsionaalne mõõteseade

Kompleks on ette nähtud elektriliste signaalide uurimiseks ja genereerimiseks, füüsikaliste suuruste andurite signaalide muundamiseks. Kasutusvaldkond - raadioelektroonika, mõõteriistad ja muud majandustegevuse valdkonnad, teaduslaborid, haridusasutused.

Süsteem koosneb liidesega kastist, toiteplokist ja sisseehitatud laboratoorsest toiteallikast, millega ühendatakse mõõtemoodulid erinevates kombinatsioonides. Alma Meter-2 koosneb 14 erineva otstarbega moodulist, millest igaüht saab kasutada nii mõõtejaama osana kui ka iseseisva mõõteseadmena. Kontrollitakse arvuti abil Ethernet-liidese kaudu.

Eelised: multifunktsionaalsus, kompaktsus, lihtne ümberehitamine tarbija vajadustele vastavaks, madal hind võrreldes välismaiste analoogidega.

1-25 kW impulssvõimsuselised toiteallikad ja kõrge voolutugevusega generaatorid koos integreeritud mikroprotsessoriga

Seadet saab kasutada võimsa suure voolu impulssgeneraatorina, kompleksse kujuga, pinge stabiliseerijana, voolu stabiliseerijana.

Eelised:

  • 96% tõhusus, mis on oluliselt kõrgem kui kaasaegsete inverter-toiteallikate tõhusus (80-85%);
  • värviliste metallide sisalduse vähendamine 5-10 korda;
  • energiatarbimise vähendamine 2 kuni 5 korda tänu suuremale tõhususele ja usaldusväärsusele.

Jõuallikatel on sisseehitatud mikroprotsessor ja nad on varustatud digitaalse kaugjuhtimissüsteemiga, mis võimaldab operaatoril juhtida ühe või terve kompleksi jõuallikate ja tarbija elektripaigaldiste tööd kuni 1000 m ja kaugemal inimeste suhtes kahjuliku mõju avaldamise kohast.

Kasutusala: tehnoloogilised plasmakiirendid, keevitus, suure võimsusega valgustusseadmed, kinoprojektsiooniseadmed, elektritranspordi superkondensaatorite laadimine.

AGENT B-607 mobiilne objekti kaugseire seade

AGENT-seeria seadmeid kasutatakse satelliitsõiduki seiresüsteemide osana jälgitavale objektile paigaldatud lõppseadmena. Kontrollitav objekt võib olla mootorsõiduk, põllumajandusmasinad, ehitusmasinad.

Nad kontrollivad transpordi asukohta, marsruute ja sõiduplaane, kütusekulu, avariiolukordade ja varastatud sõidukite tuvastamist jne.

Nad kasutavad sõiduki asukoha määramiseks GPS-satelliitnavigatsioonisüsteemi, loevad sõiduki andurite signaale ja saadavad mõõtmisandmed seirekeskusesse mobiilse GPRS-sidesüsteemi abil.

Ressursisäästlikud töötlemisseadmed paindlike, terviklike ja jäikade polüuretaanvahvide tootmiseks

Tehnoloogilised seadmepaketid vahtpolüuretaanist toodete tootmiseks:

  • kolmekomponentne segamis- ja doseerimisseade polümeersete nanokomposiitide tootmise tehnoloogiliste protsesside rakendamiseks;
  • universaalne robotiseeritud kompleks pakkimiseks, tihendamiseks ja liimimiseks;
  • seadmed polüuretaan- ja silikoonkompositsioonide tihenduskontuuri pealekandmiseks;
  • seadmed sandwich-paneelide tootmiseks;
  • automatiseeritud paigaldus vahtpolüuretaankattematerjalide pealekandmiseks peene täiteainega.

Kohapeal katmise tehnoloogia abil saadud tihendusel on mitmeid eeliseid: see on õmblusteta ja takistab niiskuse ja tolmu tungimist sisse; võimaldab saavutada parima heli- ja müraisolatsiooni ning vibratsiooni neeldumise; võimaldab täpselt paigaldada tihendeid igat tüüpi pindadele ja erinevatele trajektooridele.

Rakendused: autotööstus (kaitserauad, filtrielemendid õhu, õli ja kütuse puhastamiseks), mööblitööstus, kommunaalteenused (sandwich-paneelid, soojusisolatsioonitoodete tootmine), tööstus.

Vedelkristallilised ühendid. "Nutikad aknad bistabiilse efekti kohta

"Nutikad aknad" on vedelkristallilised bistabiilsed paneelid, mis põhinevad elektrohüdrodünaamilise ebastabiilsuse efektil, kasutades vedelkristallilisi materjale. Sõltuvalt välistest teguritest muutuvad nad läbipaistvast läbipaistmatuks ja vastupidi. Valguse läbilaskvus säilib igas seisundis.

Tehnoloogia eelised: reguleeritav läbilaskvus; blokeerib 20-30% infrapunavalgust väljastpoolt; UV-kaitse; võimalus kuvada pilte klaasil; ei vaja pidevalt elektrienergiat, mis vähendab energiatarbimist; töötemperatuurivahemik -40 kuni + 90; kiire üleminek läbipaistmatust olekust läbipaistvaks (vähem kui 100 ms); kontrast ei sõltu otsesest päikesevalgusest; võimalus toota paindlikke paneele; kasutusiga - üle 10 aasta.

Ettevõtte arvutisüsteem geoloogilise ja kaevanduste mõõtmise toetamiseks ja projekteerimiseks. GIS arendusteenused

Spetsialistlik tarkvarapakett sisaldab mooduleid pinnase deformatsiooni arvutamiseks allavõttes, võimsat funktsionaalset komplekti kaevandamise planeerijale, maamõõtjale ja geoloogile ning mooduleid maa-aluste rajatiste stabiilsuse arvutamiseks. Võrgustatud graafiline tuum, MiningMANAGER, on kaevandustööstuse ettevõtte automatiseerimissüsteemi selgroog. Kolm põhiteenistust (projekteerimine, geoloogia, mõõdistamine) töötavad võrgustikurežiimil ühise graafilise kaevandamistööde plaani alusel.

Erinevad äritegevuse ülesanded lahendatakse kaasaegsete geoinfosüsteemide abil.

Maapinda läbiv akustiline meetod ja seadmekompleks teepinna tugevusomaduste mõõtmiseks

Meetod ja seade on ette nähtud teekatte kvaliteedi kiireks jälgimiseks maanteede ehitamise ja kasutamise ajal, et parandada liiklusohutust

Väljapakutud meetodi eeliseks on see, et see võimaldab mitte ainult määrata iga teekatte kihi tugevusomadusi, vaid ka tuvastada teekatte kihtide inhomogeensusi, varjatud defekte ja anomaalseid alasid kontaktivabalt

Proovi on testitud Valgevene ja Hiina maanteedel

Turul ei ole sarnaseid seadmeid saadaval.

Ultraheli gaasimõõtjad

Suurused: G1.6, G2.5, G4, G6, T160; T250; T400, T650; T1000.

Mõõteriistad on ette nähtud elamute ja ühiskondlike hoonete, tööstusettevõtete tarbitava maagaasi mõõtmiseks ja ärilisteks mõõtmisteks voolukiirusel torustikus kuni 20 m/s ning neil on lai dünaamiline voolumõõtmisvahemik (Qmax./Qmin = 100)

Mõõturid on varustatud temperatuuriandurite ja absoluutse rõhuanduritega ning võimaldavad mõõta gaasi tarbimist standardtingimustele kohandatult.

Vastuvõtu- ja saatetee parameetrite automaatne reguleerimine gaasi käitlemiseks kanalisatsiooni paigaldamise ja torustiku gaasiga täitmise ajal.

  • RS-232 jadaliides jooksvate ja varasemate andmete edastamiseks. Tõrjekaitse.
  • Toitevarustus on tagatud iseseisva liitiumakuga, mis võib säilitada töövõime vähemalt 10 aastat ilma akut välja vahetamata.
  • Mittepüsiv mälu gaasi mahu ja keskmise tunnitemperatuuri tunni-, päeva- ja kuuväärtuste salvestamiseks, samuti rikete ja häiresignaalide arhiveerimiseks koos vea aja ja iseloomu märkimisega. Neid väärtusi on võimalik salvestada elektrikatkestuse korral seadme eluea jooksul.
  • Keskmine kasutusiga on vähemalt 20 aastat.

Mobiilsete sõlmedega traadita andurivõrkude projekteerimine ja turvalisus. Riist- ja tarkvaraplatvormid soojusarvesti kauglugemiseks ja seadmete juhtimiseks

Riist- ja tarkvaraplatvormid arvesti kauglugemiseks ja seadmete juhtimiseks.

Erinevat tüüpi arvestite, vooluhulgamõõtjate ja registreerijate kauglugemine, ressursitarbimise kontroll ja reguleerimine.

  • Turva- ja juurdepääsukontrollisüsteemid: maastiku jälgimine ja statsionaarsete valvepiiride tugevdamine, inimeste liikumisteede kontroll.
  • Hooneautomaatika: juurdepääsukontrolli- ja õnnetuste ennetamise süsteemid, traadita andurid erinevate Smart Home süsteemide jaoks, valgustuse juhtimine, kliima juhtimine, koduelektroonika, tuleohutussüsteemid.
  • Tööstusseadmete diagnostika: seadmete tehniline kaugjärelevalve ja ennetav hooldus, seadmete tõhusa kasutamise jälgimine.

Üks tugijaam koos SIM-kaardiga võib katta kuni ~2 km suuruse piirkonna2 ja koguda teavet kuni 1000 seadmelt.

Igakuiste tegevuskulude märkimisväärne vähenemine (liiklusmaksed mobiilioperaatorile) - kuni 10 korda madalamad kui traditsiooniliste lahenduste puhul.

Modulaarne gaasivoo reguleerimissüsteem

Kasutatakse aadressil kompleksse koostisega katete reaktiivse magnetronsaatmise ühikutes, et saada funktsionaalseid katteid ja kompleksse koostisega mitmekihilisi struktuure, mis põhinevad binaarsetel nitriididel, süsiniknitriididel ja metalloksiididel, mida on tugevdatud nanosuuruste komponentidega ja millel on optimaalsed tribomehaanilised omadused, kõrge termiline stabiilsus ja vastupidavus kiirgusele.

Prototüübikompleksi parameetrid on lähedased kaasaegsete välismaiste gaasivoolu kontrolli- ja juhtimissüsteemide maksimaalsetele saavutatavatele omadustele, samas kui selle maksumus on oluliselt madalam kui välismaistel analoogidel.

Kontaktid

пр. Независимости, 4, 220030, г. Минск, Республика Беларусь

Lisainformatsioon

Meie sissepääs jääb hoone Pirita poolsele külejele. Vajuta ukse kõrval oleval fonolukul PublicTV nupule ning laseme su sisse. Tule kolmandale korrusele :)

EXPO HALL

Selles jaotises leiate eksponentide stendid. Saate rohkem teavet nende toodete ja teenuste kohta ning vaadata videoid. Mõnedel eksponentidel on saadaval näitusepakkumised. Otsige neid tribüünide seest.

Vaata rohkem
SMART INDUSTRY VISION

Smart Industry Expo äriprogramm koosneb mitmetest interaktiivsetest ja võrgustike loomise üritustest, kus osalevad kõrgtehnoloogiliste ettevõtete ja korporatsioonide ekspertide kogukond, peamiselt tööstussektorist, investeerimiskogukonnast, tehnoloogia idufirmadest ja VKEdest, kõrgtehnoloogilise keskkonna arengut toetavatest ökosüsteemidest (kiirendid, tehnoloogiapargid, ärikeskused), tehnoloogia...

Vaata rohkem
SMART INDUSTRY INVESTMENTS

Smart Industry Expo äriprogramm koosneb mitmetest interaktiivsetest ja võrgustike loomise üritustest, kus osalevad kõrgtehnoloogiliste ettevõtete ja korporatsioonide ekspertide kogukond, peamiselt tööstussektorist, investeerimiskogukonnast, tehnoloogia idufirmadest ja VKEdest, kõrgtehnoloogilise keskkonna arengut toetavatest ökosüsteemidest (kiirendid, tehnoloogiapargid, ärikeskused), tehnoloogia...

Vaata rohkem
SMART PROJECTS SESSION

Arukate projektide börsil toimuvad 3 ülimalt tõhusat võrgustikuüritust, mille käigus esitlevad end tehnoloogiaettevõtete ja ettevõtete projektid, VKEd aruka tööstuse või aruka linna valdkonnas ning peavad mitmeid kõnelusi investoritega (pangad, riski- ja investeerimisfondid, äriinglid, erainvestorid, ettevõtete investorid), tehnoloogiapartneritega (müüjad, tehnoloogiaintegraatorid) ja...

Vaata rohkem
SOOVITAME SOOVITAME