menu

Infograafide edu orkestreerimine: Vältida neid algaja vigu

Kas soovite alustada uut online-ettevõtet? Üks lihtsamaid viise oma ideede ja ärifilosoofia jagamiseks on infograafiate loomine.

Kuid selleks, et luua oma graafika, peate teadma infograafiate koostamise põhitõdesid. Vältige algajate infograafika koostamise vigu, kasutades neid näpunäiteid, kuidas luua infograafikat juba täna.

Õppige, kuidas vältida infograafia vigu, mis loovad infograafia, mida keegi ei taha lugeda.

1. Informatsiooni ülekoormus

Algaja infograafia koostajad on altid tegema palju vigu, mille tulemuseks võib olla kardetud "teabe ülekoormus". Liiga palju visuaalseid elemente, liiga palju infograafiasse sobivaid kirjatüüpe ja liiga palju värve võivad muuta infograafia segaseks ja raskesti loetavaks.

Kahjuks on see sageli levinud viga, sest kogenematud infograafika kujundajad püüavad suruda liiga palju teavet väikesesse ruumi. Info ülekoormuse vältimiseks on oluline valida ainult kõige asjakohasemad visuaalid, kirjatüübid ja värvid, mis esitavad andmeid asjakohaselt.

2. Visuaalse hierarhia puudumine

Visuaalne hierarhia viitab sõnumite järjekorrale, mida lugejad kujundusest saavad. Kui seda hierarhiat ei ole kehtestatud, võivad lugejad olla ülekoormatud või ei suuda mõista infograafika kavandatud sõnumit.

Seetõttu on oluline visuaalne hierarhia kavandada ja selgelt määratleda kujundusfaasi igas punktis. Isegi väikesi elemente kujunduses, nagu värv, suurus, asukoht ja kirjatüüp, saab kasutada selleks, et anda lugejale õige järjekord ja keskenduda.

3. Halb kujundus ja paigutus

Kui infograafia ei paista vaatajale silma ja see ei tundu professionaalne, ei pöörata sellele väärilist tähelepanu. Infograafia edu tagamiseks peaks olema ühtne värvipalett, mis meeldib silmale.

Laske infograafial visuaalselt voolata ja lisage kindlasti lõppu kokkuvõte. Ebakorrektne ülesehitus muutub kiiresti heidutavaks.

4. Ebajärjekindel või ebasobiv visuaalne kujundus

Ebajärjekindel visuaal võib olla häiriv ja muuta üldise infograafika kaootiliseks või segaseks. Infograafiat koostades jälgige, et jääksite kindlaks ühele värviskeemile, kirjatüübile ja üldisele visuaalsele terminoloogiale.

Parima tulemuse saavutamiseks peaksid kõik elemendid olema läbimõeldult paigutatud ja ühtsed. Ebasobivad visuaalsed elemendid võivad häirida ja neid tuleks vältida. Kui otsite visuaale, veenduge, et need sobivad teemaga ja annavad edasi soovitud sõnumit.

5. Andmete visualiseerimise puudumine

Kuigi andmed on iga infograafia jaoks olulised, võib lihtsalt numbrite või faktide esitamine ilma visuaalse tõlgenduseta olla segadust tekitav. Selle vea vältimiseks peaksite oma andmeid tutvustama, kasutades graafikuid ja graafikuid, mis täiendavad teksti ja illustreerivad fakte.

Värvikoodid, sildid ja loominguline visuaalne kujundus aitavad andmed elavdada ja luua veenva loo, mida publik saab jälgida. Kui võimalik, veenduge, et teie infograafia iga element esindab üksikut andmepunkti.

6. Mobiilisõbraliku kujunduse eiramine

Kui keskendutakse visuaalselt atraktiivse infograafia loomisele, unustatakse sageli ära mobiilisõbralik disain. Mobiiliga mitte arvestamine on viga. Kujundajad peaksid arvestama, et kui infograafia kujundatakse suurel ekraanil, peaks see ka mobiilseadmes kenasti välja nägema. Kui te ei ole kindel, kuidas seda teha, õppige, kuidas teha infograafiat kasutades põhilisi malle, valides infograafia kujunduse, mis on juba mobiilisõbralik.

Vältige neid algaja infograafika koostamise vigu

Hea infograafia on suurepärane võimalus muuta keeruline teema kergesti jälgitavaks. Siiski võib juhtuda algaja infograafika koostamise vigu.

Et oma infograafiast maksimumi saada, uurige kindlasti korralikult teemat, kavandage kujundus, kasutage kvaliteetset visuaalset materjali ja lugege see alati enne jagamist üle.

Tutvu meie blogiga, et leida rohkem kasulikke artikleid.

Samuti soovitame lugeda:

9 pilkupüüdvat ideed müüja laua väljapanekuks

Lisateavet OnlineExpo ürituste platvormi võimaluste kohta