menu

Meisterda otseülekande kunsti ja väldi kulukaid veebikonverentsi vigu

Kuigi otseülekandeid peetakse sageli parimaks viisiks, kuidas oma sõnumit oma publikuni edastada, on see siiski uus tehnoloogia ja seda võib olla keeruline õigesti kasutada. Peate mõtlema, kuidas soovite end esitleda, mida soovite, et teie publik teaks teie ja teie ettevõtte kohta, ning kuidas saate seda kasutada oma publiku kasvatamiseks. Selles artiklis käsitletakse otseülekande häid, halbu ja koledaid külgi, et te ei teeks alustades suuri vigu.

1. Otseülekande võtmeviga

Otseülekande võti on spetsiaalne kood, mida kasutatakse voogedastusvideo allika tuvastamiseks, et voogedastust saidil kuvada. Mõnikord võib Facebook live'is veebikonverentsi otseülekannet ette valmistades ilmuda hüpikavõimalusi nagu "ühendus ebaõnnestus" või "ei saanud juurdepääsu voogvõtmele" Sellisel juhul veenduge, et kasutate oma voogedastustarkvara (näiteks OBS, Wirecast või XSplit) uusimat versiooni ja et voogedastuse võti on õige - kontrollige, kas olete kopeerinud õige voogedastuse võtme Facebookist oma valitud voogedastustarkvarasse. Kui see ikka veel ei tööta, lähtestage võti ja proovige uuesti.

2. Konverentsi voogedastuse kehv kvaliteet

Sujuva pildi ja heli saamiseks ei ole vaja osta kallist varustust. Et vältida probleeme voogedastuse kvaliteediga, on parem kasutada traadiga internetti. WIFI on ebastabiilne ja nõuab pidevat tarkvara optimeerimist. Kontrollige, kas olete seadmed õigesti ühendanud, et teha kindlaks, kas probleem on kaameras, mikrofonis, tarkvaras või valgustuses, kui see on olemas.

3. Ebakorrektne testimine

Testige kõike võimalikult lähedal tegelikule sündmusele. Kuigi voogedastus võib toimida hästi OBSi või vMixi eelvaates, testige sisseehitatud voogedastust keskkonnas, kus on kohal teie publik, näiteks Onlineexpo. Kui te ei soovi, et publik teie testide tunnistajaks oleks, tehke oma ürituse koopia ja testige sisseehitatud otseülekannet seal. Seal saate kõik hõlpsasti seadistada.

4. YouTube'i otseülekannet ei integreerita

Mõnikord ei saa otseülekannet Youtube'is sisse manustada striimimiskonto piirangute tõttu. Enne voogedastust veenduge, et teil on voogedastuseks piisavalt tellijaid, sest otseülekanne ei ole praegu saadaval kanalitele, millel on vähem kui 1000 tellijat. Teine põhjus võib olla see, et olete saavutanud oma päevase otseülekande limiidi. Sellisel juhul peate ootama 24 tundi, et saateid jätkata.

5. Autoriseerimata sisu edastamine

Youtube ja Facebook skaneerivad mängude sisu, sealhulgas nii heli kui ka videot. Samuti kontrollitakse sisu vastavust selle saidi kogukonna reeglitele, kus see on avaldatud. Kui leitakse saitide reeglite või autoriõiguste rikkumisi, peate lõpetama võõra või keelatud sisu edastamise. Ainult siis, kui see nõue on täidetud, lubatakse teil ringhäälingut jätkata, vastasel juhul lõpetatakse teie ringhääling.

6. Heli ja video ei ole sünkroonis

Heli juhib või jääb videostriimist maha on veel üks tüütu probleem, mis võib rikkuda osalejate kogemuse veebikonverentsist. Selliste olukordade vältimiseks veenduge enne üritust, et heli ja pilt oleksid sünkroonis.

---

Soovite usaldusväärset platvormi ilma nende probleemideta?

OnlineExpos aitavad meie eksperdid teid juhendada, kuidas korraldada ja edukalt korraldada veebikonverentsi mis tahes arvu osalejatega.

Broneerige kohe tasuta konsultatsioon!