Menüü
Teavitused

PROLOG Ärikonverents 2018

08. veebruaril Tallinnas, Nordic Hotel Forumis, Viru väljak 3

PROLOGi II Rahvusvahelise Ärikonverentsi teema on muutuv ärikeskkond. Läbi tuntud rahvusvaheliste ja Eesti ettevõtete esinejate kogemuste valgustame maailmas toimuvaid muutusi tehnoloogiates, inimeste hoiakutes ja ärimudelites. Nende juhtimiskogemused aitavad leida strateegiaid, mis toimivad muutuvas ärikeskkonnas.

SIHTGRUPP
---------------------------------------------------------------------------
Tööstuse, logistika ja kaubandus ettevõtete tippjuhid - omanikud, juhatuse liikmed, tegevjuhid. Tippjuhtkonnaga koos on konverentsile eriti oodatud ettevõtte tarneahela-, ostu-, hanke- ja logistika otsustajad.

PROGRAMMIJUHI PÖÖRDUMINE

Korraldame 8. veebruaril 2018 Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG II Rahvusvahelise Ärikonverentsi. Konverentsi eesmärk on tõsta esile maailmas toimuvaid muutusi ning pakkuda uusi ideid muutustega kohanemiseks.

Tõime eelmisel konverentsil esimesena Eestisse Hyperloop One asepresidendi Alan James’i, kes tegi konverentsil avalikuks Tallinna ja Helsingi vahelise hyperloopi liikluse võimalikkuse. Nüüd on Alan James Eestis käinud juba viiel korral ja äriringkonnad võtavad hyperloopi ühe loomuliku tulevikualternatiivina kahe linna vahelises ühenduses.

PROLOGi II konverentsi programmi kokku pannes mõtlesime samuti Eesti ettevõtete tippjuhtide ja -spetsialistide peale, kes peavad hakkama saama kiiresti muutuvas maailmas ja õppima kasutama uusi trende oma äri eduks. Konverents alapealkirjaga „Muutuv ärikeskkond“ toob teieni esinejad rahvusvahelistest ja Eesti ettevõtetest, kes räägivad muutustest tehnoloogiates, inimeste hoiakutes ja ärimudelites. Loodan, et läbi nende kogemuste levitamise tõuseb meie kõigi ja seeläbi kokkuvõttes ka Eesti ettevõtete ja kogu Eesti majanduse konkurentsivõime.

Kohtumiseni PROLOGi II Rahvusvahelisel Ärikonverentsil, et ühiselt vaadata uusi strateegiaid muutuvas ärikeskkonnas.

Peep Tomingas
Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühing PROLOG tegevjuht ja konverentsi programmijuht

PROLOG Ärikonverents 08.02.2018 / Nordic Hotel Forum

08:45 - 09:20
Registreerimine ja hommikukohv
Kestus: 35 min
09:20 - 09:30
Konverentsi avasõnad.
Kestus: 10 min

PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov ja PROLOGi tegevjuht Peep Tomingas

speaker
Tõnis Hintsov

 
Tõnis Hintsov
 on töötanud logistikateenuste pakkujana juhtivatel ametikohtedel Schenkeris, Kaubaekspressis ja Trans World Shippingus.


Praegu tegutseb ta Tallinna Tehnikakõrgkoolis transporditeaduskonna dekaanina ning on Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG asutajaliige ja alates 2011. aastast ka PROLOGi juhatuse esimees. Tõnise peamisteks kompetentsivaldkondadeks on logistika juhtimine, transpordi- ja jaotuslogistika, protsesside arendamine, logistikateenuste sisseost, tegevuspõhine kuluarvestus logistikas ning transpordi infosüsteemid.

speaker
Peep Tomingas

 
Peep Tomingas
 alustas enda tarneahelajuhtimise karjääri 1997. aastal logistikajuhina Ericsson Eesti ASis. Alates 2002. aastast kuni 2015. aasta augustini töötas ta ABB-s Baltimaade tarneahelajuhina.

Praegu on Peep eraettevõtja konsulteerides ettevõtteid tarneahelajuhtimise teemadel. Ühtlasi on Peep Eesti Tarneahelajuhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht. Peebu peamisteks kompetentsivaldkondadeks on tarneahelajuhtimine, strateegiline hankimine ja tarnijasuhete haldamine.

09:20 - 11:30
TULEVIKU TEHNOLOOGIAD JA TRENDID
Kestus: 130 min
09:30 - 10:10
Eesti aastal 2030: kuidas realiseerida visioone?
Kestus: 40 min

Eelmisel aastal lubati Eestis liiklusseaduse muudatustega teedele isejuhtivad sõidukid. Kuid see oli alles algus Eesti visioonis olla testplatvorm tehnoloogiliste uuenduste katsetamiseks nii ühiskonnas kui ka ärimudelites. Riigikantselei digi-innovatsiooni ja peaministri IT nõunik Marten Kaevats tegeleb Eesti tehnoloogilise visiooni arendamisega. Ta on oma ettekannetes öelnud, et Eesti tahab olla esimene riik maailmas, kus ei ole kasutusel ühtegi (paber)dokumenti. Kuid tehnoloogiliste arengute sulandumine meie igapäevaellu nõuab siiski reguleerimist. PROLOGi Ärikonverentsil vaatabki ta, mida on visioonide realiseerimiseks vaja reguleerida. Ta tõstatab küsimused, mis hakkavad puudutama igat ettevõtet, kes on valmis tehnoloogia arenguga kaasa minema – kui robotid võtavad üle üha enam inimeste töökohti, siis kes hakkab tasuma makse, ehk milline võiks olla tuleviku maksufilosoofia, milliseks kujuneb õigusruum, ehk kas ka robotid (eestipäraselt Kratid) hakkavad vastutama või vastutab ikka keegi omanik, kokkuvõtvalt: milliseks võib hakata kujunema ettevalmistatav „Krattide seadus“. Loomulikult ei saa Marten Kaevats oma ettekandes mööda ka ühest oma lemmikteemast – isejuhtivatest sõidukitest ja nende tulevikust Eestis.

speaker
Marten Kaevats - Riigikantselei digi-innovatsiooni ja peaministri IT nõunik


Marten Kaevats on Riigikantselei digi-innovatsiooni ja peaministri IT nõunik. Marten uurib erinevate skaleeritavate tehnoloogiate mõju inimeste ja kogukondade ruumilisele käitumisele ning usub, et kolmas (või neljas) tööstusrevolutsioon ja hüperlokaalne elumudel tekitab juba lähitulevikus suuri muutusi inimeste ruumilises ja sotsiaalses käitumises.


Ühe tehnoloogilis muutujana näeb ta suurt muutust liikuvuse valdkonnas isejuhtivate sõidukite kaudu. Marten Kaevats on mitmete kodanikuühiskonna organisatsioonide aktiivne liige, olles vedanud muuhulgas Vabadussõja võidusamba konkursil teise koha saavutanud töögruppi, aidanud 2007. aastal asutada Uue Maailma Seltsi ning panustanud 2008. aastal tegevust alustanud vabavaralise kogukonna veebiplatvormi Community Tools rajamisse.


Konverentsil räägib Marten kuidas realiseerida visioone ning milline näeb Eesti välja aastal 2030.

10:10 - 10:50
Mis juhib innovatsiooni – kas regulatsioonid või konkurents
Kestus: 40 min

Oleme kuulnud palju erinevatest lobby-gruppidest. Käib vastastikune lobistamine, et regulatsioonide abil endale kasulikke tehnoloogiaid läbi suruda või konkurentide tehnoloogiaid kinni hoida. Regulaatoritel on suur vastutus, nad võivad oma tegevusega innovatsiooni soodustada või selle sootuks tappa. Tööstusekspert Urlich Speer räägib, milline on Saksamaa autotööstuse kogemus: miks jõudis Volkswagen heitgaasinäitajate võltsimiseni, kuidas mõjutab sisepõlemismootorite keelustamine elektriautode arengut jne. Mida on Eestil sellest kogemusest õppida?

speaker
Ulrich Speer - Saksamaa tööstuse ekspert

 

Urlich Speer on globaalse müügikogemusega tippjuht, kes on töötanud masinatööstuse ja mehhatroonika valdkonnas.


Ta on töötanud tarneahelas nii tootmises kui ka tarnija poolel. Oma praeguses tegevuses keskendub ta tööstuslahenduste leidmisele, kuidas olla vastav rangetele keskkonnanõuetele. Urlich on tehnikateaduste doktor.

10:50 - 11:30
Utoopia saab reaalsuseks – Tallinn-Helsingi tunnel.
Kestus: 40 min

Veel mõned aastad tagasi tundus Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel vaid ilusa unistusena. Kaarel Kose on selle utoopilise idee juures olnud algusest peale ja näinud selle arengut üha reaalsemaks. Nüüd on jõudnud Tallinn-Helsingi tunneli rahvusvaheline töögrupp esimeste uuringuteni, mis näitavad, et utoopia võibki teostuda. Konverentsil tutvustab Kaarel, milliseid transpordilahendusi võidakse tunnelis kasutada. Ta avalikustab numbrid, kui palju võib hakata tunnelis liikuma reisijaid ja kaupa, kust kulgeb tunnelile sobivaim trass ja kui palju selle ehitamine maksma läheb. Lõpuks vastab ta ka küsimusele, kuidas see kõik end ära tasub. Kuuleme ka, mida tunneliprojekti arengus on edasi oodata.

speaker
Kaarel Kose - Harjumaa Omavalitsuste liidu Tallinna-Helsingi tunneli projekti eestvedaja
11:30 - 12:00
KOHVIPAUS
Kestus: 30 min
12:00 - 13:45
MAAILMA PARIMAD PRAKTIKAD
Kestus: 105 min
12:00 - 12:30
Milline on Ericssoni visioon tarneahela koostöömudelist?
Kestus: 30 min

Muljetavaldava kogemusloo räägib konverentsil Ericssoni asjade interneti, transpordi ja logistika üksuste kliendisuhete juht Robert Mellin. Ericssoni tarneahel on ju eeskujuks ettevõtetele üle maailma. Kuid ka selles tarneahelas leiti 6 aasta jooksul võimalus hoida veel kokku 42% kuludest. Võti oli digitaliseerimisega saavutatud paremas planeerimises. Robert Mellin oligi selle kokkuhoiu peaarhitekt ning oma ettekandes jagab ta, mida sellise kokkuhoiu saavutamiseks ettevõttes tehti. Ettekande lõpus esitab ta ka tuleviku koostöömudeli tarneahelas, mille poole peaksid ettevõtted püüdlema. Te lahkute konverentsilt mõtetega, mida ettevõtte tarneahelas muuta.

speaker
Robert Mellin - Ericssoni asjade interneti (IoT) transpordi ja logistika üksuste kliendisuhete juht


Robert on Ericssoni logistika- ja uute tööstusharude üksuse kliendisuhete juht. Tal on BI Norwegian Business School’i ärikorralduse magistrikraad ja 12-aastane töökogemus, millest viimased 7 aastat Ericssoni eri üksustes üle kogu maailma, sealhulgas Ladina-Ameerikas, Ameerika Ühendriikides, Saksamaal ja Rootsis.


2017. aprillist on Robert Ericssoni asjade interneti, transpordi ja logistika üksuste kliendisuhete juht, osaledes E2E ehk end-to end võrgustiku logistikaprogrammi väljatöötamises, mis hõlmab kõiki transpordiliike ja ladustamist, sisseostu ja tootmist. Tal on ulatuslik kogemus multikultuurse meeskonna juhtimisel ning rahvusvaheliste ja siseriiklike E2E tarneahelate planeerimises, ülesehitamises ja opereerimises. Enne seda oli ta Ericssoni tööstus- ja ühiskonnaüksuse strateegia arendusjuht, keskendudes kõrgtehnoloogiliste lahenduste väljatöötamisele telekommunikatsiooniettevõtetele, Ericssoni logistika väärtusahela strateegia ja süsteemilahenduste, nt asjade internet, pilvetehnoloogia, protsessijuhtimine, andmete turvalisus, digitaalne logistika, tarnejälgimissüsteemide väljatöötamine. 2010. aasta märtsis alustas tööd Ericsson jaotuslogistika juhina, vastutades Ericssoni globaalsete lao- ja jaotusprogrammide eest, juhtides umbes 85 inimesest koosnevat meeskonda, mis haldas ligikaudu 400 miljoni eurost eelarvet.

Enne Ericssoniga liitumist 2010. aasta märtsis oli Robert kaks aastat Nokia Siemens Networks’i globaalse hankedivisjoni logistikahangete üksuse juht. Üksuses töötas kokku 25 inimest, kes tegutsesid eri riikides üle maailma. Tema põhiülesanneteks üksuses oli hankestrateegiate väljatöötamine ja elluviimine, kokkuhoiueesmärkide saavutamine, koostöö hankeüksuste ja valdkonnaüleste sidusrühmadega, valdkonnajuhtide globaalsete juhtimisoskuste ja pädevuste arendamine, valdkondade, alamvaldkondade, toodete ja teenuste haldamine, äritulemuste mõõdikute määratlemine, eesmärkide püstitamine ja täitmise jälgimine, osalemine asjaomaste juhtkomiteede töös, jne.

12:30 - 13:00
Amazoni kogemus: kuidas püsida e-kaubanduse eesliinil?
Kestus: 30 min

Amazon on maailma veebikaubanduse vaieldamatu liider, Marek Rozycki aga Amazon Logistics Euroopa endine asepresident, kes teab, milline on olnud Amazoni eduka veebimüügi strateegia. Rozycki toob ettekandes välja 8 punkti e-kaubanduse kliendi soovidest. Rozycki ettekande järel teate, kuidas olla edukas e-kaubanduses.

speaker
Marek Rozycki - Amazon Logistics Euroopa endine asepresident


Marek Rozycki on töötanud Amazon Logistics Euroopa asepresidendina, kus tema vastutada oli viimase miili logistika Euroopas.


Põhiliselt on Rozycki tegelenud aga kiirkullerteenuste ja logistika valdkonna alustavate ettevõtetega, ettevõtete omandamisega ja ümberkujundamisega. Oma olulisemaks saavutuseks peab ta Poola esimese kodumaise kiirkullerettevõtte Masterlink Express loomist ja selle arendamist viie töötajaga väikeettevõttest 1990. aastal kasumit tootvaks turuliidriks 1996. aastal. Praegu kannab ettevõte DPD Polska nime ja on Poola juhtiv kiirkullerettevõte aastakäibega 400 miljonit dollarit.

13:00 - 13:45
Arutlusring: E-kaubanduse logistika valikud – teha ise või osta sisse?
Kestus: 45 min

Hea kaup kehva logistikaga ei jää e-kaubanduses ellu. Ühisesse arutlusringi on kogunenud e-kaubanduse tarneahela osapooled, et rääkida millist logistikateenust vajab e-kaubandus täna ja tulevikus ning millist teenust on võimalik pakkuda logistikafirmadel. Kas leitakse vajadustele lahendused? 

13:45 - 14:45
LÕUNA
Kestus: 60 min
14:45 - 16:45
UUS MÕTLEMINE
Kestus: 120 min
14:45 - 15:15
Töötaja, kas ettevõtte omand või koostööpartner?
Kestus: 30 min

Üle maailma on uus trend, et töötajad ei taha enam olla ettevõtte omand – tahavad lühemat tööaega, tegutseda projektipõhiselt, erinevate valdkondade ja tööandjatega. Ettevõtetel on raske leppida, et töötajad ei ole enam 100% pühendunud ainult neile. Tööjõud on aga praegu kõrges hinnas ja tööandjad peavad kohanema uute nõudmistega. Interrim Agentuuri partner Eela Velström pakub välja lahendused, kuidas ettevõtted ka uues olukorras suudavad oma eesmärgid täita.

speaker
Eela Velström - Interim Agentuur VVT partner


Eela on personalijuhtimise valdkonnas tegutsenud alates 1990-ndate keskpaigast. Lõpetanud Peterburi Riikliku Ülikooli filosoofiateaduskonna cum laude, omab diplomit Eesti Diplomaatide Kooli rahvusvaheliste suhete erialal ja ärikorralduse magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolist.


Eela on töötanud personalivaldkonna strateegilise tippjuhina ettevõtetes Amerpap Balti, Forexpank, Eesti Energia, G4S Eesti. 2011-2013 oli ta EV Siseministeeriumi personaliosakonna juhataja. 2000. aastast on Eela partner ja konsultant ettevõttes OY Personalijuht.


2014. aasta jaanuarist on Eela mobiilse juhtimise (interim management) teenust pakkuva Velström Vallner Tohver (VVT) partner. Lisaks mobiilsele juhtimisele, mis ühendab erinevad ajutised ja eesmärgipärased juhtimisviisid nagu näiteks üleminekujuhtimine, muudatuste juhtimine, vahejuht ja ajutine juht ning aitab ettevõtetel ellu viia muudatusi, luua lisaväärtust ja liikuda arenguteel edasi, pakub VVT 2017. aastast oma värbamise ja töövahenduse kaubamärgi Interim Agentuuri alt kahte teineteist täiendavat sihtotsingu teenust: executive search ehk juhtide ja spetsialistide sihtotsing ning interim search ehk mobiilsete juhtide ja spetsialistide sihtotsing.

15:15 - 15:45
Börs kui majanduse peegel?
Kestus: 30 min

Börs kui kauplemisturg on üle 400 aasta vana. On üldteada et börsil kaubeldakse valuutade, toormete ja aktsiatega. Kaarel Ots on Tallinna Nasdaq börsi juht kes räägib millised on börsi vähemtuntud võimalused, kuidas on seotud kapitaliturud ja riigi majandus. Millised on need 5 küsimust millele peaks nii riik kui ka ettevõtted mõtlema? Kas majandust on võimalik elavdada läbi kapitaliturgude. Millised on riigi kui ka iga ettevõtte võimalused panna börs enda jaoks tööle. Kaarel avardab meie arusaamist börsist kui suuretevõtete suletud klubist ja vaatleb börsi kui majanduse peegelpilti. Tegelikult on börsile oodatud ka tööstus-, logistika- ja kaubandusettevõtted.

speaker
Kaarel Ots - Nasdaq Tallinn juhatuse esimees


Kaarel Ots on töötanud finantssektoris enam kui 15 aastat. Aastatel 2014-2016 töötas ta konsultatsiooniettevõttes Deloitte finantsnõustamise osakonna juhina.


Eelnevalt on ta töötanud 8 aastat erinevatel ametikohtadel UniCredit pangas, sh juhataja asetäitja ja korporatiivpanganduse osakonna juhina.


Kaarel Ots on olnud Eesti finantssektori ettevõtteid esindava klasterorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liige alates 2012. aastast. Ta on omandanud magistrikraadi korporatiiv- ja investeerimispanganduses SDA Bocconi School of Management-ist Itaalias

15:45 - 16:15
Kuidas ületada takistusi läbirääkimistel?
Kestus: 30 min

Tihtipeale jooksevad läbirääkimised ummikusse mingil müstilisel põhjusel, mistõttu ettevõtted kaotavad aega, raha ja võimalusi. Ostu- ja müügiläbirääkimiste guru Jack Quarles räägib kuidas neid karisid ära tunda ja neid tõkkeid faktide ja loogika abil ületada. Jacki ettekannet illustreerivad rikkalikud näited tema praktilisest tegevusest strateegilise ostujuhina.

speaker
Jack Quarles - Läbirääkimiste koolitaja


Jack Quarles ei ole tavaline koolitaja, kes võiks korraliku ettevalmistusega ladusalt esineda ükskõik millisel teemal. Ta on kogenud omal nahal peaaegu kõik võimalikud stsenaariumid mida üks ostja võib oma ligi 20-aastase ameti ajal ette kujutada.


Jack Quarles on aidanud mitmetel organisatsioonidel teha edukamaid ostuotsuseid ja säästa kümneid miljoneid dollareid. Ta on Buying Excellence asutaja ning kahe menuka raamatu autor: How Smart Companies Save Money ja Same Side Selling (kaasautor Ian Altman). Ettevõtte Sallie Mae korporatiivse hankejuhina sidus Jack tarkvara, teenuste ja informatsiooniga seonduvad hanked ettevõtte põhitegevusse. Ta on loonud lahendusi koos Fortune 500 ettevõtjate, föderaalse ja riigisektori asutuste klientidega ning töötanud kulude vähendamise projektimeeskondades paljudes tuntud organisatsioonides, nt. AccentureBridge StategyMercer Management Consulting ja McKinsey.

16:15 - 16:45
PÄEVA KOKKUVÕTE
Kestus: 30 min

Võtame päeva kokku. Aasta tarneahelategija tiitli üleandmine

16:45 - 18:00
PROLOGI VASTUVÕTT
Kestus: 75 min

PROLOGi pidulik vastuvõtt veinide ja suupistetega. 18:00 – … Networking jätkub

Korraldaja kontaktid

.