Menüü
Teavitused
  • Arhiiv
  • Tarneahelakonverents 2019: PLANEERIMINE

Tarneahelakonverents 2019: PLANEERIMINE

14. veebruaril Tallinnas / Swissotel Tallinn / Tornimäe 3

Läbi esinejate kogemuslugude valgustame maailmas toimuvaid trende, saame teada milliseid järeldusi nendest teha ja kuidas rakendada saadud teadmisi oma tegevuste planeerimisel. 2019. aasta PROLOGi Tarneahelakonverentsi teema ongi planeerimine.


SIHTGRUPP
---------------------------------------------------------------------------
Tööstuse, logistika ja kaubandus ettevõtete tippjuhid - omanikud, juhatuse liikmed, tegevjuhid. Tippjuhtkonnaga koos on konverentsile eriti oodatud ettevõtte tarneahela-, ostu-, hanke- ja logistika otsustajad.

PROGRAMMIJUHI PÖÖRDUMINE

Mul on taaskord au Teid kutsuda PROLOGi III Rahvusvahelisele Tarneahelakonverentsile, mis toimub juba 14. veebruaril 2019 Tallinnas Swissotelis.

Läbi esinejate kogemuslugude valgustame maailmas toimuvaid trende, saame teada milliseid järeldusi nendest teha ja kuidas rakendada saadud teadmisi oma tegevuste planeerimisel. 2019. aasta PROLOGi Tarneahelakonverentsi teema ongi planeerimine.

Juudi vanasõna ütleb, kui inimene teeb plaane, siis Jumal naerab. See peaks tähendama, et kõik mis tulema peab on Jumala poolt ette määratud ja planeerimisel pole mõtet. Kuid teisest küljest on öeldud, et parem vilets plaan kui üldse ilma plaanita. Mina pooldan viimast väidet. Konverentsi ja samal nädalal toimuva planeerimise töötoa abil aitame teil teha paremaid plaane ja seeläbi saavutada paremaid tulemusi.

Kui Teil on ette tulnud olukord, kus ettevõte ei suuda täita kliendile antud tarneajalubadust, siis võib probleem olla planeerimises ja peaksite osalema PROLOGi Tarneahelakonverentsil.

Nagu eelnevatel PROLOGi konverentsidel, oleme ka tänavu võtnud eesmärgi panna vähemalt pool programmi kokku rahvusvahelistest esinejatest. Eelnevate aastate konverentsidel oleme tutvustanud teile Hyperloopi,  jaganud nii Amazoni, IBM-i kui ka Ericssoni kogemusi. Konverentsikülastajad on selle eest andnud meile kõrge rahulolu protsendi – 98%.

Nagu alati lõppevad PROLOGi konverentsid õhtuse banketiga, mille lõppu me ei planeeri, sest Jumal naeraks ju meie peale.

Tutvuge täpsema programmi ja pakettidega ning registreeri end ja oma tiim kohe!

Kohtumiseni PROLOGi III Rahvusvahelisel Tarneahelakonverentsil, et ühiselt teha paremaid plaane muutuvas ärikeskkonnas.

Peep Tomingas
Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühing PROLOG tegevjuht ja konverentsi programmijuht

PROLOG Tarneahelakonverents 14.02.2019 / Swissotel Tallinn

08:30 - 09:00
Registreerimine ja hommikukohv
Kestus: 30 min
09:00 - 09:10
Konverentsi avasõnad.
Kestus: 10 min

PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov ja PROLOGi tegevjuht Peep Tomingas

speaker
Tõnis Hintsov

 
Tõnis Hintsov
 on töötanud logistikateenuste pakkujana juhtivatel ametikohtedel Schenkeris, Kaubaekspressis ja Trans World Shippingus.


Praegu tegutseb ta Tallinna Tehnikakõrgkoolis transporditeaduskonna dekaanina ning on Eesti Tarneahelate Juhtimise Ühingu PROLOG asutajaliige ja alates 2011. aastast ka PROLOGi juhatuse esimees. Tõnise peamisteks kompetentsivaldkondadeks on logistika juhtimine, transpordi- ja jaotuslogistika, protsesside arendamine, logistikateenuste sisseost, tegevuspõhine kuluarvestus logistikas ning transpordi infosüsteemid.

speaker
Peep Tomingas

 
Peep Tomingas
 alustas enda tarneahelajuhtimise karjääri 1997. aastal logistikajuhina Ericsson Eesti ASis. Alates 2002. aastast kuni 2015. aasta augustini töötas ta ABB-s Baltimaade tarneahelajuhina.

Praegu on Peep eraettevõtja konsulteerides ettevõtteid tarneahelajuhtimise teemadel. Ühtlasi on Peep Eesti Tarneahelajuhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht. Peebu peamisteks kompetentsivaldkondadeks on tarneahelajuhtimine, strateegiline hankimine ja tarnijasuhete haldamine.

09:00 - 11:00
TULEVIKU TEHNOLOOGIAD JA TRENDID
Kestus: 120 min
09:10 - 09:50
Milliseid oskusi ja teadmisi vajab tulevikus tarneahela juhtimine?
Kestus: 40 min

Cracia toob välja globaalsed trendid majanduses ja tehnoloogias ning koostab neile tuginedes tuleviku tarneahelajuhtimises vajalike oskuste ning teadmiste profiili. Tema esinemisest saame teada, mida vajame tarneahelajuhtimises edaspidi ning kust ja kuidas vajalikke teadmisi saab omandada.

speaker
Bernard Gracia - European Institute of Purchasing direktor ja dekaan

Bernard Gracia on juba aastakümneid tegelenud ostu- ja hankejuhtimise juhtide arendamisega ja koolitusvõimaluste pakkumisega. Ta on osalenud maailma ühe esimese hankejuhtimise valdkonna kraadiõppe järgse programmi käivitamisel (MAI – Master Industrial Purchasing for the Bordeaux Business School). 1990-ndal aastal asutas ta koos Euroopa juhtivate ettevõtetega European Institute of Purchasing Management – EIPM. EIPM-i direktorina käivitas ta Euroopa esimese magistriprogrammi (MBA), mis on spetsialiseerunud ostmisele ja esimese Euroopa ostujuhtide ümarlaua. Bernardi koolitus- ja uurimistegevused keskenduvad ettevõtte ostustrateegiatele, ostuorganisatsioonile ja väärtuse loomisele läbi ostutegevuse.

09:50 - 10:30
Lennutranspordi roll ja perspektiiv tarneahelas.
Kestus: 40 min

Lennutransporti on seni kasutatud kiireima transpordivõimalusena. Konkureerivad transpordiliigid muutuvad aga üha kiiremaks. Maailma ühe suurima lennufirma Lufthansa Cargo Soome ja Baltimaade müügi- ja operatsioonide juht Mikä Seppäla arutleb milliseks jääb lennutranspordi roll tarneahelates. Ettekanne aitab mõelda, kas lennutranspordiga parandatakse ainult planeerimises tehtud vigu või on lennuki lennuki kasutamine teadlik valik.

speaker
Mika Seppälä - Lufthansa Cargo müügi- ja operatsioonide juht


Mika Seppälä on töötanud pikka aega Lufthansa Cargo Soome ja Balti regiooni erinevatel juhtivatel positsioonidel. Karjaääri alguses omandas ta praktilise kogemuse lennukaubavedude korraldamise ja lennuki juhtimises. Pärast Lufthansa juhtide koolitusprogrammi läbimist kulges Mika karjäär erinevates juhtivatel kohtadel alates Põhjamaade kvaliteedijuhi positsioonist kuni Lufthansa Cargo Soome ja Baltikumi müügi- ja operatsioonide juhiks. Viimastel aastatel on Mika vabatahtlikuna osalenud ka Soome Ostu- ja Logistikaliidu LOGY-s erinevates juhatuse ülesannetes.

10:30 - 11:00
KOHVIPAUS
Kestus: 30 min
11:00 - 13:00
MAAILMA PARIMAD KOGEMUSED JA ÕPPETUNNID
Kestus: 120 min
11:00 - 11:40
Planeerimise parimad praktikad
Kestus: 40 min

Lahtineni ettekanne räägib planeerimise kogemuslugudest tema ehitusettevõttes DEN Group, kus ta tegutseb tarneahela strateegilise juhina. DEN Group pakub kinnisvara täislahendusteenust, mis hõlmab kodude ja multifunktsionaalsete ruumide projekteerimist, ehitamist, rentimist ja elutsükliteenust. Ettekandes on näited, kuidas digitaliseerimine aitab kaasa koostöövõimalustele tarneahelas, kuidas ülesehitada tarneahelaid laienemisel välisriikidesse ja hulga teisi praktilisi näiteid majatootja rahvusvahelisest logistikast ehitusprojektis.

speaker
Heikki Lahtinen - DEN Groupi tarneahela strateeg


Heikki Lahtinen töötab ehitusvaldkonnas tegutseva DEN Groupi tarneahela strateegilise juhina. Konsultandina osaleb ta aktiivselt tarneahelate ja logistika arendamisprojektides, samuti on ta aktiivne kaasarääkija majanduse ja ühiskonna arendamise küsimustes. Teda tuntakse ka erinevate rollide tõttu ülikoolides ja arendusorganisatsioonides, näiteks LIMOWA logistika klastris. Heikki on aidanud paljudel ettevõtetel, organisatsioonidel ja inimestel edu saavutada ning samal ajal ise nendest projektidest kogemusi omandanud.

11:40 - 12:20
Milline koostöömudel toetab innovaatiliste toodete loomist?
Kestus: 40 min

Cleveronist on saanud üks Eesti innovatsiooni lipulaevadest, mis tegutseb väga kiiresti arenevas valdkonnas. Et selles valdkonnas ollakse edukad, tõestab Cleveroni üha laienev globaalne haare, kui nende pakiautomaatide lahendusi võtavad kasutusele maailma suurimad kaubandus- ja logistikaettevõtted. Andres Sampka juhib Cleveroni tarneahelat ning vastutab, et koostöö tarnijatega aitaks kaasa uute innovaatiliste toodete loomisele ja lükkaks tagant ettevõtte kiiret arengut. Andres räägib, kuidas on ta praktikas kasutusele võtnud strateegilise hankimise teooriad, kuidas toimub Cleveronis planeerimine ning koostöö arenduse ja tarneahela vahel. Samuti teeb ta Cleveroni näitel ülevaate meeskondade juhtimisest kasvavas organisatsioonis.

speaker
Andres Sampka - Cleveroni tarneahelajuht


Andres töötab Cleveronis tarneahelajuhina, kus tema juhtimisalasse kuulub tootestamine, tootmine, ostmine ja hankimine ning kvaliteedijuhtimine. Viimase 10 aasta jooksul on töötanud nii ärikonsultandina Ernst & Youngis, omandanud LEAN juhtimiskogemusi Toyota Motor Europes kui kogenud elektroonikatööstuse köögipoolt Bosch & Siemens Groupis.

12:20 - 13:00
Kuidas luua ettevõttele tõhus tarneahela strateegia?
Kestus: 40 min

Ettekannetes räägitakse, kuidas luua tarneahela juhtimise strateegiat, mis oleks seotud teiste ettevõtte funktsioonidega – tootmine, müük, finantsjuhtimine jne. Taolise strateegia abil suurendatakse organisatsiooni suutlikkust vähendada raiskamist, parandatakse ennustatavust tarneahelas, millega luuakse kliendile suuremat lisaväärtust. Ettekandes on näited taktikast ja võtmetegevustest, kuidas strateegiat koostada ja ellu viia.

speaker
Dr Muddassir Ahmed - Tarneahela juhtimise strateeg ja ekspert


Dr Muddassir Ahmed, Ph.D, on professionaalne tarneahela juhtimise ekspert, kellel on 14 aastat kogemusi tööstuses. Pakistani päritoluga, kuid õppinud nii Rootsis Chalmersi kui ka Ühendkuningriigis Lancasteri ülikoolis, kus omandas ka doktorikraadi. Ta on töötanud Rootsis ja Ühendkuningriigis erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes hankevaldkonnas. Praegu elab ta Dubais, kus tegutseb Bridgestone Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkondliku planeerimise juhina.


Muddassir Ahmed on tarneahela juhtimise strateeg. Ta on sage esineja tarneahela ja hangete juhtimisega seotud konverentsidel ning aktiivne postitaja LinkedIn vastavates gruppides. Ta on asutanud tarneahela platvormi scmdojo.com,  mille moto on „Tarneahela teadmised ja lahendused kõigile”.


SCMDOJO loodi eesmärgiga võimaldada tarneahela spetsialistidel ja tarneahela huvilistel lahendada probleeme, millega nad silmitsi seisavad. Eesmärk on iga oma esinemisega anda kuulajatele/lugejatele uusi teadmisi, mis aitavad neil langetada otsuseid tarneahelate pidevaks täiustamiseks oma ettevõtetes.

13:00 - 14:00
LÕUNA
Kestus: 60 min
14:00 - 16:00
UUS MÕTLEMINE
Kestus: 120 min
14:00 - 14:30
Millised on digiauditi levinumad leiud
Kestus: 30 min

EASi toetuse abil auditeeritakse Eestis tööstusettevõtete digitaliseerituse ja automatiseerituse taset. Indrek Sabul Columbus Eestist teeb esimeste auditite põhjal kokkuvõtte, millised peamised puudused Eesti tööstusettevõtetes on digiauditid välja toonud. Samuti on Sabuli ettekandes nõuanded, kuidas saavad ettevõtted selgunud puuduseid kõrvaldada.

speaker
Indrek Sabul - Columbus Eesti AS-i digiekspert

Indrek on tarneahela juhtimisega tegelenud üle 15 aasta. Viimased viis aastat on ta keskendunud Eesti tootmis- ja logistikaettevõtete digitaliseerimise edendamisele. Ta on välja töötanud digitaliseerimismetoodika, mis keskendub digidiagnostikate läbiviimisele, digivisioonide ja – arengukavade loomisele ning nende plaanide elluviimisele. Indrek on üks Eesti kõrgelthinnatumaid ärikonsultante.

14:30 - 15:00
Kuidas Statistikaamet toob kasutamiseks reaalaja andmed?
Kestus: 30 min

Statistikaamet uueneb revolutsiooniliselt. Nende plaan on ühendada ettevõtete majandustarkvarad Statistikaameti andmekogumisega. Andres Kukke räägibki ettekandes, kuidas arendada usalduslikku koostööd ettevõtete ja Statistikaameti vahel, et koguda reaalaja andmeid ja jagada operatiivset statistilist informatsiooni, mis võimaldab teha paremaid juhtimisotsuseid.

speaker
Andres Kukke - Statistikaameti peadirektori asetäitja

Andres omab andmemajanduse vallas töökogemust juba rohkem kui 20 aastat, juurutades ärianalüütika projekte firmas Infovara OÜ ja hetkel töötab ta Eesti Statistikaametis peadirektori asetäitjana tehnoloogia suunal. Andresel on kogemus enam kui 60 ärianalüütika projekti ja analüütilise võimekuse loomisel Eesti ettevõtetes. Lisaks on Andres vedanud mitmeid aastaid ärianalüütika kursust EBSis ja olnud antud teemal lektor paljudes EBSi arenguprogrammides. Andrese kirg on andmetest mustrite ning mudelite leidmine ja ettevõtete konkurentsieeliste loomine analüütilise võimekuse kaudu.

15:00 - 15:30
Kuidas Amazoni turuplatsil ostu-müügi tarneahelat planeerida.
Kestus: 30 min

Amazonist räägitakse kui piiramatute võimalustega veebikaubamajast ostjale. Vähem räägitakse Amazonist kui globaalsest müügikanalist, kus müüjad võivad olla nii eraisikud kui ka oma toodangut pakkuvad ettevõtted. Samuti võib Amazonis tegutseda vahendajana, kes aitab tootjatel oma toodet turustada. Mihkel räägib, kuidas kasutada Amazoni turuplatsi ja analüütikat äri kasvatamiseks ning globaalseks müügiks. Ta tutvustab võimalusi Kuidas Amazoni turuplatsil ostu-müügi tarneahelat planeerida, kuidas leida tooted, millele on nõudlus ja kuidas korraldada nende toodete valmistamine ja paketeerimine Aasias. Vastuse saavad ka kõige keerulisemad küsimused: kuidas tagada müüdava toote kvaliteet, tarnekindlus ja kliendirahulolu, kui sa oma müüdava tootega ise kunagi kokku ei puutugi.

speaker
Mihkel Moosel - Amazon agentuuri Digital Merchant asutaja

Mihkel on Amazonis müünud 3 aastat ning on Amazoni agentuuri Digital Merchant asutaja. Selle aja jooksul on ta teinud Amazonis enam kui kolme miljoni dollari jagu käivet ehitades üles nii isikliku kui ka mitme kliendi Amazoni poed, millest parim teeb kokku üle 150 000 USD igakuist käivet. Mihkel on müünud enam kui 50 eri toodet seitsmel erineval Amazoni turul ning aidanud kokku enam kui sadat klienti.

15:30 - 16:00
PÄEVA KOKKUVÕTTEV VESTLUSRING
Kestus: 30 min

Võtame päeva kokku.

16:00 - 17:30
PROLOGI VASTUVÕTT
Kestus: 90 min

PROLOGi vastuvõtt – pidulik vastuvõtt veinide ja suupistetega. Vastuvõtu juht, PROLOGi juhatuse esimees Tõnis Hintsov


18:00 – … Networking jätkub

Korraldaja kontaktid

.