menu

Mis vahe on näitusel, ekspositsioonil, messil ja messil

Mis vahe on näitusel, ekspositsioonil, messil ja messil? Need kõlavad kõik üsna sarnaselt ja sageli on üsna raske aru saada, mis on nende erinevus. Neid mõisteid kasutatakse praegu väga vabalt ja tavaliselt tähendavad nad ühte ja sama - üritust, kus inimesed kogunevad, et suhelda, õppida uusi tooteid või teenuseid ja võimaluse korral ka otsemüüki. Algselt oli neil terminitel erinev tähendus ja on vaja mõista, kuidas juhtus, et neid nüüd ei kasutata õigesti.

Mis on "messi"

Need on üritused, mis keskenduvad korraga ühele nišitööstusele ja on suunatud suurematele ettevõtetele, mis tavaliselt tähendab, et eksponendi vaikimisi valik on kohandatud stend. See sobib väljakujunenud ettevõtetele, kes otsivad spetsiaalselt võrgustikku ja partnerlust teiste tööstusharu osalistega. Küsimus ei ole osalejate arvus, vaid pigem külastajate ja eksponentide kvaliteedis. See on üritus, kus saab luua varajasi partnerlussuhteid ettevõtete vahel ja neid vastavalt täiendada, et ametlikult turule siseneda.

Range B2B

Kõlblikkus nendele üritustele on rangelt piiratud ainult kaubandusega (osaleda saavad ainult nišitööstuse esindajad), mis tähendab, et eksponendid saavad ideaalse sihtrühma külastajatest, kes on juba tööstusharu tundjad ja otsustajad. Need inimesed tahavad teada, mis on uus, mida ei ole veel ametlikult turule toodud. Samuti, kuna need üritused on nišiüritused, saavad nad tavaliselt väga vähe meediakajastust, kuni uutest toodetest/teenustest saab rohkem teavet.

Võrgustik ja partnerlus

Messid on parimad üritused, kus tööstuse juhid ja võtmeisikud saavad koguneda ühte parimasse messikohta, et võrgustuda ja potentsiaalselt luua partnerlussuhteid, et moodustada suurem organisatsioon, mis domineerib konkreetses sektoris. Need ettevõtlusüritused edendavad tavaliselt ka rahvusvahelist kohalolekut, nii et igaüks, kes osaleb messidel, saab rääkida teiste sarnaste mõtetega ettevõtetega kogu maailmast ja näha, kuidas neil läheb ja milliseid parandusi võiks teha.

Selliste toodete tutvustamine, mida ei ole veel üldsusele välja antud

Reeglina ei müüda messil tooteid; prioriteediks on tutvustada tulevasi tooteid, mis on väga lähedal valmimisele või juba valmis ja mida on vaja jagada tööstusharuga, et hinnata turgu ja näha, milline võib olla nõudlus, kui on potentsiaali edasiseks laienemiseks partnerluse kaudu. Või kui on vaja teha kohandusi, viia toode täiuslikkuseni ja muuta see ettevõtte teise tuluallika lahutamatuks osaks. Et teie äri oleks võimalikult tõhusalt esitletud, võtke ühendust stendidisaineriga - olge sammu võrra ees.

Mis on "näitus"

Näitused kuuluvad samuti B2B-kategooriasse. See on koht, kuhu kogunevad kaubandusspetsialistid ja edasimüüjad, et tutvustada uusi tooteid ja teenuseid. Seda tüüpi üritus sobib nii väljakujunenud kui ka alustavatele ettevõtetele, kes seavad esikohale tugeva brändi kuvandi. Näitusel tutvustatakse uusi tooteid või teenuseid, samal ajal kui klientidele toimub demonstratsioon. See on selleks, et kliendid saaksid tooteid ise katsetada ja näha, kas need lahendused sobivad nende ettevõttele. Jällegi, müüki ei toimu. Ürituse peamine eesmärk on teavitada sidusrühmi meetmetest, mida ettevõte võtab, et viia oma kaubamärk uuele tasemele.

B2B (ettevõtjad ja edasimüüjad)

Näitused on mõeldud eelkõige sama valdkonna kaubandusekspertidele ja edasimüüjatele, mitte tarbijatele või üldsusele. See tagab, et eksponendid jõuavad õigete inimesteni kaubandustööstuses, et saada korduvat tulu, mitte ühekordset müüki. Samuti annab see vestlustele tooni, võimaldades ettevõtetel arutada tehnilisi üksikasju ja mõista konkreetse toote/teenuse peamisi eeliseid.

Uute toodete/teenuste tutvustamine ja brändi kuvandi loomine

Nendel üritustel osalevate ettevõtete jaoks on rõhuasetus tugeva brändi kuvandi loomisel, kuigi messi peamine eesmärk on uute toodete/teenuste tutvustamine. See aitab esile tuua ettevõtte põhitooted, mille kohta tuleb klientidele teavet edastada. Mõnes mõttes peavad suured ettevõtted näitama oma domineerimist tööstusharus ja väikesed ettevõtted peavad olema märgatud. Tooteid/teenuseid, mida ei ole veel ametlikult turule toodud, tutvustatakse sihtrühmale, et hinnata nende huvi. Ürituse sisu suhteliselt eksklusiivsuse säilitamiseks on lubatud ainult piiratud meedia kohalolek.

Mis on "Expo"

Expo on koht, kus kohtuvad nii müüjad kui ka tarbijad; selge erinevus näitustega on see, et seda tüüpi ürituse eesmärk on tõmmata maksimaalset tähelepanu - neil on kõige suurem osavõtt, sest nad kutsuvad piiranguteta osalema inimesi kõikidest sektoritest. See on platvorm, mis toob lühikese aja jooksul kokku võimalikult palju inimesi. Meedia on teretulnud, et tekitada hype ja jagada olulisi üksikasju ettevõtete kohta, kes püüavad oma stende ja pakkumisi võimalikult palju optimeerida.

B2B/B2C (tarbijad - jaemüüjad - tootjad)

Expo on tavaliselt avatud nii kaupmeestele kui ka tarbijatele ilma piiranguteta; eksponentide stendide külastajad on väga erinevad: mõned võivad olla ettevõtte teistest toodetest juba varem kuulnud, samas kui teised ei tea, millega ettevõte tegeleb. Seega võib näitustel olla raske otsustada, mida ja kuidas esitleda, et saavutada kõige optimaalsem tulemus. Peate olema valmis nii väga lihtsate kui ka erakordselt üksikasjalike küsimuste jaoks. Kuidas teha oma stendi nii, et see ei jääks märkamatuks? See on katse ja eksitus, kuid võite vähemalt alustada sellest, et õppida professionaalsetelt stendiehitajatelt.

Maksimaalne tähelepanu ja võimalused lühikese ajaga

Külastajate sissevooluga on lihtne eksida eksponentide hulga sekka. Seetõttu on äärmiselt oluline, et stendi kujundus oleks suunatud konkreetsele külastajate rühmale, keda te otsite. Kas soovite suurendada oma kohalikku müüki? Siis peate veenduma, et teil on piisavalt varusid ja esitleda toodet atraktiivselt. Kui soovite luua kasulikke sidemeid osalejate või teiste eksponentidega, siis võiksite pakkuda ala, kus saab mugavalt vestlust pidada.

Mis on "mess"

Messid on suunatud eelkõige tarbijatele ja nendele üritustele võivad tulla kõik soovijad. Trend on, et seal on rohkem väikseid stende ja rohkem nagu turul, et saada kõige rohkem müüki. Külastajad saavad kohe ostu sooritada või jätta oma kontaktandmed (lead generation). Ka meedia on laialdaselt oodatud ja julgustatakse üritust reklaamima, et meelitada kohale võimalikult palju külastajaid.

B2C (äri kliendile)

Need üritused on tavaliselt avalikud, osalejate arv ei ole piiratud. Enamik stende on täidetud toodetega, mis müüakse ürituse lõpuks välja. Samuti võib näha palju alustavaid ettevõtteid, kes üritavad tööstusharusse siseneda. Seetõttu on sageli stendid, kus müüakse kas sarnaseid tooteid või vastupidi, täiesti uusi, varem kuskil esitlemata tooteid.

Müük ja juhtide genereerimine

Messidel on kahte liiki eesmärke, mida eksponendid taotlevad: müügi maksimeerimine ja kontaktide genereerimine. Müük on rohkem suunatud ettevõtetele, kes müüvad tooteid, samas kui juhtide genereerimine on mõeldud ettevõtetele, kelle teenuseid ei saa üritusel pakkuda. Lõppkasutajad on üldjuhul üldsus ja messidel ei ole osalejate arvule piiranguid, seega tuleks oodata maksimaalset külastajate arvu vaid mõne päeva jooksul. See teeb messist suurepärase platvormi väikeettevõtete jaoks, et uurida toodete nõudlust ja saada klientidelt tagasisidet oma toote täiustamiseks.

Kokkuvõte

Praegu ei ole erinevus näituse, expo, messi ja messi vahel enam nii oluline kui varem; kõiki neid mõisteid kasutatakse üldiselt vabalt, ilma et nende erinevusi oleks vaja kohustuslikus korras määratleda. Kõigepealt tuleb keskenduda esmastele eesmärkidele, mida üritusel tuleb saavutada. Olenemata sellest, kas tegemist on B2B, B2C või seguga - sihtrühma määratlemine on oluline, sest eri tüüpi üritustel on erinevad piirangud osalejate arvule. Kui soovite neid erinevusi üksikasjalikumalt uurida või soovite rääkida ekspertidega, kes on selles valdkonnas juba aastaid töötanud, on OnlineExpo eksperdid valmis teid selles aitama.

Samuti soovitame lugeda:

Kuidas valida veebisündmuse nime

Lisateave online-ürituste platvormi OnlineExpo võimaluste kohta