menu

Mis on B2B üritusturundus

B2B-turunduses on edu saavutamiseks hädavajalik luua sisukaid sidemeid ja hooldada kliendisuhteid. Vaatamata kasvavale digitaalsele maastikule on silmast-silma suhtlemine endiselt asendamatu. See muudab B2B-turundusürituse teie turundusstrateegia ja üldise äritegevuse võidukäigu oluliseks elemendiks.

Kuigi turundajad mõistavad B2B-ürituste edendamise tähtsust - 80% tunnistab nende kriitilist rolli ettevõtte edule -, seisavad nad silmitsi mitmesuguste väljakutsetega. Korraldajatest 23,8% peab kõige keerulisemaks ürituste kooskõlastamist oma laiema turundusplaaniga, samas kui 19,1% peab seda suuruselt teiseks takistuseks.

OnlineExpol võimaldavad seda kooskõlastamist meie ekspertide meeskond ja võimas kõik-ühes ürituste platvorm. Nüüd uurime seda väljakutset lähemalt.

Mis on turundusüritused B2B-s?

B2B turundusüritus hõlmab teiste ettevõtete, potentsiaalsete klientide, spetsialistide ja klientide jaoks suunatud ürituste korraldamist ja nendel osalemist. Nende ürituste, sealhulgas messide, kasutajakonverentside, veebiseminaride ja seminaride eesmärk on edendada konstruktiivset suhtlemist, edendada tooteid või teenuseid, meelitada potentsiaalseid kliente, harida osalejaid, suurendada brändi nähtavust ja tugevdada ärisuhteid.

B2B-turundusüritustel on oluline roll üldises turundusmaastikus, pakkudes isikupärastatud kogemusi, suurendades brändi teadlikkust, luues juhtumeid ja konversioone, pakkudes võrgustike loomise võimalusi ning aidates ettevõtetel konkurentidest eristuda.

B2B-turunduse ürituste liigid

B2B turundusürituste tähtsus

B2B üritused on olulised mitmel põhjusel. Eelkõige võimaldab see ettevõtetel luua kontakte potentsiaalsete klientide ja partneritega isiklikul tasandil, edendades tõelisi suhteid ja luues usaldust. Lisaks kiirendab see juhtide loomise protsessi, suurendades brändi teadlikkust, luues mõju ja tutvustades mõttejuhtimist. OnlineExpo, meie ulatusliku partnerite võrgustiku, ekspertide meeskonna ja kõik-ühes-platvormiga katame kõik B2B ürituste ja turunduse alused.

Lisaks pakuvad B2B-üritused võimalusi vastastikku kasuliku strateegilise partnerluse loomiseks teiste organisatsioonidega. Need on väärtuslik platvorm osalejate harimiseks uute ideede ja toodete/teenuste kasutamise kohta. Ürituse sisu kasutamine edasiseks levitamiseks võimendab brändi edendamist, maksimeerides selle mõju erinevates kanalites.

B2B-ürituse kaudu saavad kaubamärgid hooldada isiklikke suhteid klientidega ja koguda tagasisidet, et täiustada tooteid ja tulevasi üritusi. Selline terviklik lähenemisviis tugevdab üldist turundustegevust ja kiirendab ettevõtte kasvu.

5 peamist taktikat eduka B2B turundusstrateegia loomiseks

B2B-turundusürituste edukas kasutamine hõlmab mitmeid põhielemente, mis koos aitavad turundajatel oma eesmärke saavutada.

1. Määratlege oma sihtrühm ja eesmärgid

Iga edukas B2B-ürituse planeerimine ja turundusstrateegia algab selge arusaamast oma sihtrühmast ja konkreetsetest eesmärkidest, mida loodate saavutada. Sihtrühma tööstusharude, tööülesannete ja valupunktide kindlaksmääramine võimaldab teil ja teie meeskonnal luua programmi, mis oleks sihtrühmale huvitav. Mõistlike eesmärkide seadmine, näiteks klientide ligimeelitamine või kasumi teenimine, annab meeskonnale selge ettekujutuse ürituse edukusest.

2. Valige õige ürituse formaat

Õige ürituse formaadi valimine on publiku kaasamise ja eesmärkide saavutamise seisukohalt ülioluline. Olenemata sellest, kas tegemist on veebiseminari või messiga, peaks formaat olema kohandatud vastavalt publiku eelistustele ja kavandatud sisule. Ürituse formaat peaks tagama ka eesmärkide saavutamise.

3. Looge kaasahaarav päevakava ja ürituse kogemus

Kõige edukamad B2B-üritused pakuvad suurepärast sisu ja meeldejäävaid kogemusi. Näiteks HubSpot rõõmustas INBOUND 2022 osalejaid sellega, et peaesinejaks oli endine president Barack Obama. Parimad programmid sisaldavad segu ekspertide ettekannetest, mõtlemapanevatest sessioonidest, interaktiivsetest töötubadest, võrgustike loomise võimalustest ja kaasahaaravast meelelahutusest.

4. Tehnoloogia ja analüütika kasutamine

Tehnoloogia ja ürituse andmete analüüsi kasutuselevõtt on kaasaegse B2B-ürituste turunduse kõige olulisem komponent. Te ei peaks kasutama mitte ainult ürituste haldustarkvara, et seda algusest lõpuni planeerida, vaid te peaksite kaaluma ka mobiilirakenduste ja kantava tehnoloogia kasutamist. Õiged tööriistad annavad teile juurdepääsu tohutule hulgale andmetele, mida saate tükeldada, et mõista, mis toimib, mis mitte ja mida saab järgmisel korral muuta ja parandada.

5. Analüüsige tulemusi ja parandage järgmisel korral

Iteratsioonid on eduka B2B-ürituste turundusstrateegia lahutamatu osa. Jälgige ja mõõtke kindlasti peamisi tulemusnäitajaid, nagu osavõtt, juhtide tekitamine, kliendivestlused ja ürituse tasuvus, et määrata kindlaks ürituste tõhusus ja mõista, mida on vaja muuta. Otseülekanded, küsimuste ja vastuste tagasiside ning üritusjärgsed küsitlused võivad olla abiks otsustamisel, kuidas muuta järgmine üritus veelgi paremaks.

Kuidas integreerida B2B turundusüritused oma üldisesse turundusstrateegiasse?

B2B-ürituse integreerimine üldisesse turundusstrateegiasse on kriitilise tähtsusega, et maksimeerida selle tõhusust ja tagada järjepidevus kõigis turundustegevustes.

Järgnevalt on esitatud mõned sammud, mis aitavad teil saavutada sujuvat integreerimist:

  1. Määratlege selged turunduseesmärgid: Määratlege oma ettevõtte üldised turunduseesmärgid ja eesmärgid. Ürituse turundusstrateegia peab olema nende eesmärkidega kooskõlas, et aidata tõhusalt kaasa ettevõtte edule. Alustage siit koos OnlineExpo ürituse ekspertidega.
  2. Viige ürituse eesmärgid kooskõlla turunduseesmärkidega: Pärast turunduseesmärkide määratlemist veenduge, et teie B2B-ürituse eesmärgid on nendega otseselt kooskõlas. Ürituse eesmärk peaks toetama ja tõhustama üldist turundusstrateegiat, mitte olema eraldi üksus.
  3. Koostöö turundusmeeskondade vahel: Säilitage koostöö ja suhtlus erinevate turundusmeeskondade vahel, sealhulgas sisuturunduse, sotsiaalmeedia, e-turunduse ja muu turunduse vahel. Veenduge, et kõik on teadlikud eelseisvatest üritustest ja sellest, kuidas nad saavad neid oma kogemustega toetada. Kasutage Slacki kanaleid, et jagada olulist teavet ja jagada hõlpsasti sotsiaalmeedia malle oma turundusmeeskondadega.
  4. Järjepidev sõnumi edastamine, brändi kujundamine ja sündmuste reklaamimine: Säilitage järjepidev sõnumi edastamine ja bränding kõigis turunduskanalites, sealhulgas reklaamiürituste puhul. Ükskõik, kas tegemist on sotsiaalmeedia, e-posti kampaaniate või ürituste sisuga, ühtne sõnum tugevdab brändi identiteeti ja tõhustab turundustegevust.
  5. Integreerige sündmuse sisu teiste kampaaniatega: Kasutage sündmusi kui võimalust luua sisu, mida saab kasutada teistes turunduskampaaniates. Näiteks salvestage üritusel toimuvad ettekanded, arutelud või intervjuud ning muutke need blogipostitusteks, videoteks või podcastideks.
  6. Kasutage digitaalse turunduse kanaleid: Integreerige turundustegevused digitaalsete turunduskanalitega. Kasutage e-turundust, et reklaamida üritust oma olemasolevas andmebaasis, looge sotsiaalmeediakampaaniaid ja kasutage oma veebisaiti ürituse üksikasjade ja registreerimisteabe edastamiseks.
  7. Jälgige ja mõõtke sündmuse analüütika abil: Kasutage tugevaid jälgimisvahendeid, et mõõta oma B2B-turundustegevuse edukust seoses laiema turundusstrateegiaga. Analüüsige selliseid näitajaid nagu juhtimiste tekitamine, kaasamine, konverteerimiskurss ja tasuvus. Need andmed aitavad täiustada tulevaste ürituste ja turundusalgatuste strateegiat.
  8. Lisage sündmuse CTA-sõnumid muudesse materjalidesse: Lisage üritustega seotud üleskutseid (CTA) teistesse turundusmaterjalidesse. Näiteks lisage registreerimislingid e-posti allkirjadesse, blogipostitustesse või sotsiaalmeedia profiilidesse.
  9. Pärast üritust jätkake integratsiooni, võttes osalejatega ja potentsiaalsete kandidaatidega ühendust e-posti või muude kanalite kaudu. Hoidke neid suhteid, et jääda kaasatuks ja muuta väljavaated ostjateks.
  10. Õppige igast üritusest: Pärast iga üritust tehke põhjalik analüüs, et teha kindlaks tugevused ja nõrkused. Kasutage saadud teavet, et parandada tulevasi üritusi ja integreerida tulemused oma üldisesse turundusstrateegiasse.

Nende sammude järgimine tagab, et teie B2B-ürituste turundusstrateegia on sujuvalt integreeritud teie laiemasse turundustegevusse, mille tulemuseks on sidusam ja tõhusam turunduslik lähenemine teie veebipõhiste või isiklike hübriidürituste jaoks.

Alustage: Teie üldise ürituse turundusstrateegia täiustamine

Hästi kavandatud sündmuste turundusstrateegia on võimas vahend, mis võib edendada ettevõtte kasvu, suurendada kaubamärgi mainet ja aidata organisatsioonil luua sisukaid suhteid klientide ja potentsiaalsete ostjatega.

Publiku vajaduste mõistmine, huvipakkuva sisu pakkumine, tehnoloogia kasutamine ja tulemuste mõõtmine aitavad kaasa tõhusate ürituste loomisele, mis jätavad püsiva mulje ja loovad aluse jätkusuutlikule edule tänapäeva keerulises B2B-keskkonnas.


Broneerige kohetasuta konsultatsioon ja me juhatame teid ürituste lihtsustamise protsessi kaudu!
 

Samuti soovitame lugeda:

Data Symphony - veebisündmuste analüüsi võimsuse avamine

Lisateave ürituste platvormi OnlineExpo võimaluste kohta